Apklausa

Kuri Windows OS geriausia?
 

Procesoriai: "Core 2 Duo" ar "Core i3"
Kompiuterių komponentai
2011-03-04

core2duo corei3

„Core 2 Duo“ procesorius yra Intel kompanijos veteranas, ilgą laiką buvęs geriausiu plačiame kainų ir greitaveikos pasirinkimų spektre. Šiuo metu jis yra keičiamas nauju Intel  gaminiu „Core i3“. Taigi, ar „Core i3“ yra tikrai geresnis už „Core 2 Duo“, ar dar verta palaukti geresnių?„Core 2 Duo“ ar „Core i3“: veteranas prieš naujoką

core2duo„Core 2 Duo“ beveik trejus metus buvo dažniausiai pasirenkamas procesorius nešiojamiesiems kompiuteriams. Per šį laiką vidutinė „Core 2 Duo“ procesoriaus sparta žymiai išaugo ir dauguma šiandienos nešiojamųjų kompiuterių su „Core 2 Duo“ procesoriumi pasižymi 2.2 GHz ar didesne sparta. „Core 2 Duo“ procesorius buvo randamas daugumoje pigesnių stacionarių kompiuterių, kurių sparta siekdavo daugiau nei 3 GHz.

Tačiau neseniai rinkoje pasirodęs „Core i3“ metė iššūkį „Core 2 Duo“. Naujokas labai panašus į savo pirmtaką daugeliu aspektų: abu turi po du branduolius ir dauguma „Core 2 Duo“ bei „Core i3“ procesorių turi panašius  dažnius. Tačiau procesoriai paremti skirtingomis architektūromis.
Taigi, kuris geresnis?

Architektūra

„Core 2 Duo“ procesoriai paremti „Core 2“ architektūra. „Core“ ir „Core 2“ architektūros buvo be abejo patys sėkmingiausi Intel produktai rinkoje, pakeitę „Pentium 4“ procesorius, skirtus stacionariems kompiuteriams, ir taip leidę Intel vėl tapti galingu varžovu šioje srityje.

corei3„Core i3“ paremtas nauja architektūra, vadinama „Nahalem“. Ši architektūra turi daug pranašumų palyginus su „Core 2“ architektūra. „Nehalem“ architektūra yra geriau pritaikyta keturių branduolių procesoriams, turi palaikomą „Hyper-Threading“ technologiją ir gali naudoti vadinamąją „Turbo Boost“ funkciją, kuri maksimaliai padidina procesoriaus spartą. Tačiau kadangi „Core i3“ yra žemesnės klasės „Nehalem“ variantas, dauguma šių priedų yra neveikiantys arba netinkami - „Core i3“ yra dviejų branduolių procesorius ir „Turbo Boost“ funkcija jame yra išjungta, bet įjungta „Hyper-Threading“ technologija.

 

 


Procesoriaus greitaveika

„Core i3“ yra lėčiausias variantas „Nehalem“ architektūra paremtų procesorių tarpe. „Core 2 Duo“ procesoriai neturi skirtumų tarp produkto versijų, paremtų ta pačia architektūra. Greičiausias „Core 2 Duo“ procesorius pasižymi 3.33GHz sparta, tuo tarpu greičiausias „Core i3“ - 3.06GHz.

Todėl galite tikėtis, kad „Core 2 Duo“ bus pranašesnis – ypač prisiminus tai, kad jis kainuoja beveik tris kartus brangiau perkant jį atskirai – bet iš tiesų „Core i3“ yra greitesnis, ir dažnai be didelių trūkumų. „Core i3“ yra greitesnis net naudodamas vienos gijos (angl. single-threading) rėžimą, bet greitaveikos spraga atsiranda, kai norima naudotis daugiagiju (angl. multi-threading) rėžimu. Taip nutinka dėl to, kad „Core i3“ palaiko „Hyper-Threading“ technologiją, kuri paverčia du realius branduolius keturiais virtualiais. Operacinė sistema dirba su „Core i3“ procesoriumi tarsi jis būtų keturių branduolių.

palyginimas

Tie patys bruožai išlieka ir mobilioje erdvėje. „Core i3“ procesoriai pralenkia konkurentą mažiausiai 500MHz vienos gijos rėžime, ir iš esmės visada yra greitesni daugiagijame, nepaisant galimos skirtingos lyginamų procesorių spartos.

Energijos sąnaudos

Pažvelgus į „Core i3“ techninę specifikaciją, procesorius iškart gauna neigiamą įvertinimą kalbant apie energijos sunaudojimą. Stacionaraus kompiuterio „Core i3“ procesoriaus dalys turi 73 W TDP (Thermal design power), tuo tarpu „Core 2 Duo“ – 65 W TDP. Nešiojamuosiuose kompiuteriuose „Core i3“ turi 35 W TDP, o „Core 2 Duo“ mobilieji procesoriai - dažniausiai 25 W TDP.

Šie skirtumai priklauso nuo to, ko tikėsitės kalbant apie absoliutų energijos suvartojimą. „Core i3“ procesoriai suvartoja tik truputį daugiau energijos nei atliekantis užduotį ar užduoties laukimo režime esantis „Core 2 Duo“. Mes kalbame apie maždaug 10 W skirtumą stacionariems ir keleto vatų skirtumą nešiojamiesiems kompiuteriams. Tai nedidelis, tačiau vis dėlto skirtumas.

Kalbant apie našumą nuspręsti kuris geresnis yra sunkiau. Tam, kad procesorius būtų našus, jis turi ne tik suvartoti mažai energijos, bet ir greitai atlikti užduotis. Tai sumažina bendrą sunaudotą energiją užduotims atlikti, kadangi greitesnis procesorius atliktų darbą žymiai greičiau ir atlikęs jį sugrįžtų į laukimo režimą.

Žiūrint iš šios perspektyvos, „Core i3“ yra žymiai našesni už „Core 2 Duo“ veikdami tiek stacionariuose, tiek nešiojamuose kompiuteriuose. Tai reiškia, kad „Core i3“ greičiausiai neišnaudos daugiau energijos nei „Core 2 Duo“ – iš tikrųjų netgi mažiau – nebent jei naudojamos programos jį nuolat apkraus.

Sprendimas

Susumavus viską rezultatas aiškus – „Core i3“ yra geresnis procesorius nei „Core 2 Duo“.

Tačiau tai nereiškia, kad „Core i3“ visiškai pralenkia savo konkurentą „Core 2 Duo“. Pastarasis nėra itin lėtesnis, tačiau jo laikas jau baigiasi, o „Core i3“ yra bent trupučiu geresnis kiekvienoje srityje.

Kalbant apie stacionarius kompiuterius, šiuo metu yra labai paprasta surasti sistemą su „Core i3“ procesoriumi, o tai reiškia, kad beveik nelieka priežasčių pirkti sistemą su „Core 2 Duo“ procesoriumi, nebent jūs labai taupote. Kalbant apie nešiojamuosius kompiuterius viskas šiek tiek kitaip. Rinkoje yra keletas gana gerų „Core 2 Duo“ kompiuterių, kurie yra verti apsvarstymo, jei jų pačių privalumai nusveria truputį pasenusį procesorių.