Apklausa

Kurį nešiojamąjį kompiuterį pasirinktumėte - ASUS ar Alienware
 

Procesoriai: AMD ar Intel
Kompiuterių komponentai
2011-07-09

amd logo intel logo

„AMD“ prieš „Intel“ - šis technologijų mūšis nuolat atsinaujindamas vyksta jau daugiau nei dešimtmetį. Abi pusės turi šalininkų, tačiau šis straipsnis pasiūlys objektyvų žvilgsnį į abu konkurentus.

 

„AMD“ procesoriai prieš „Intel“ procesorius: netbook‘ai ir ultraportatyvūs kompiuteriai

Pradėkime „AMD“ ir „Intel“ procesorių mūšį nuo mažiausių priešininkų – netbook‘ų ir ultraportatyvių kompiuterių, dar vadinamų sistemomis su 10 – 13,3 colių monitoriaus įstrižaine. Ši kompiuterių kategorija patyrė rimtą konkurenciją: „Intel“ anksčiau aiškiai lyderiavo dėl „Intel“ ir „CULV Core 2 Duo“ procesorių derinio, tačiau po kurio laiko „AMD“ pasivijo. Šiuo metu nauja „Nile“ platforma yra neįtikėtinai gera, o prognozės apie neseniai išleisto „AMD Fusion“ galimybes remiantis ankstyviausiais sistemos bandymų rezultatais – dar geresnės.
Šiuo atveju pasirinkimas tarp dviejų priklauso nuo to, ko jūs norite. „AMD“ siūlo geriausią baterijos veikimo laiko, procesoriaus greitosveikos ir grafinės gebos santykį, kuris geriausiai atsispindi „Toshiba T235“. Siūlomos dvi šio kompiuterio versijos: su „Intel“ ir „AMD“ procesoriais, tačiau kol „Intel“ versija siūlo ilgesnį baterijos veikimo laiką, „AMD“ yra žymiai greitesnis žiniasklaidos vertinimuose (be to gali dirbti 6 valandas be krovimo), o šis kompromisas daugeliui pirkėjų yra labai priimtinas.
Vis dėlto „Intel“ nepralenkiamas kalbant apie aukštos klasės ultraportatyvius procesorius. „AMD“ netgi nesiūlo žemos įtampos procesorių tinkančių 600 dolerių kainą viršijantiems nešiojamiesiems kompiuteriams. Būtent dėl šios priežasties tokie produktai kaip „Apple MacBook“, „Sony Vaio Z“ ar „Toshiba Protege“ naudoja tik „Intel“ procesorius.


„AMD“ prieš „Intel“ – procesoriai nešiojamiems kompiuteriams

Kalbant apie ultraportatyvius kompiuterius, tiek „AMD“, tiek „Intel“ siūlo procesorius, tinkančius vyraujantiems nešiojamiesiems kompiuteriams, kurių monitoriaus įstrižainė svyruoja nuo 14 iki 18 colių. Čia lyginant „AMD“ su „Intel“ pastarasis be abejonės laimi.
Bėda ta, kad „AMD“ neturi tinkamos aukštos ar bent vidurinės klasės architektūros nešiojamųjų kompiuterių procesoriams. „AMD“ kompanijos „Turion“ ir „Athlon“ procesoriai, diegiami didžiojoje dalyje nešiojamųjų kompiuterių, yra tiesiog „AMD“ stacionariems kompiuteriams skirtų procesorių architektūrų modifikcijos, kurias kompanija naudoja jau daugelį metų. Jų greitaveika yra pritaikyta taip, kad atitiktų nešiojamųjų kompiuterių galios limitą, tačiau suteikti ilgą baterijos darbo trukmę matyt nepavyko.
„Intel“ „Core i3“, „i5“ ir „i7“ procesoriai yra geresni bet kuriuo atžvilgiu. „Core i3“ ir „i5“ procesoriai suteikia žymiai ilgesnę baterijos veikimo trukmę (tam tikruose nešiojamuosiuose kompiuteriuose) ir yra kur kas greitesni nei „AMD“ gaminiai. Pavyzdžiui „SiSoft Sandra“ procesoriaus aritmetiniame bandyme buvo nustatyta, kad „Core i3“ naudojantys kompiuteriai yra beveik du kartus greitesni už panašius „AMD Turion II“ nešiojamuosius kompiuterius. Mobilusis „Core i7“ kad ir kiek sunaudotų energijos vistiek turi savo seriją.
Tačiau tai nereiškia, kad neturėtumėte pirkti „AMD“ produktų. Rinkoje yra keletas labai nebrangių „AMD“ nešiojamųjų kompiuterių, kurių greitaveika atitinka kainą. „AMD“ procesoriai taip pat yra dažnai sujungti su diskrečiąja „Radeon“ grafika, skirta mobiliosioms technologijoms, kuri yra puiki žaidžiant žaidimus. Tiesiog prisiminkite, kad „Intel“ kompiuteriai bus pastebimai greitesni atliekant kai kurias užduotis: koduojant video ar redaguojant nuotraukas.


„AMD“ prieš „Intel“ – procesoriai stacionariems kompiuteriams

intel core i3 Mūšis tarp „AMD“ ir „Intel“ procesorių stacionariems kompiuteriams baigiasi vieno faktoriaus – kainos – palyginimu.
Nėra jokios abejonės, kad šiuo metu „Intel“ siūlo greitesnius procesorius. „AMD“ žada išleisti stacionarių kompiuterių procesorius su nauja architektūra iki 2011-ųjų metų vidurio, bet abejotina, kad net tada „AMD“ pasivys „Intel“. „Intel“ siūlo daug aukštos kokybės keturbranduolių procesorių, kainuojančių nuo 200 iki 500 dolerių, kurie lenkia griečiausius „AMD“ keturbranduolius. Be to, „Intel“ siūlo aukštos kokybės šešių branduolių procesorius, kurie pralenkia visus kitus rinkos produktus, nors kainuoja apie 1000 dolerių.
Kita vertus, „AMD“ siūlo pigiausius keturbranduolius procesorius rinkoje bei platų pasirinkimą „Black Edition“ keturbranduolių, kurių kainos svyruoja nuo 140 iki 190 dolerių. Šie procesoriai pasižymi didesniu nei 3GHz taktų dažniu ir parduodami su atrakintais procesorių daugikliais, o tai paspartina darbą. Todėl pasirinkimas priklauso nuo kainos: jei procesoriaus pirkimui galite išleisti bent 200 dolerių (įprastinė „Intel Core i5 750“, pigiausio modernaus „Intel“ keturbranduolio, kaina), rinkitės „Intel“. Ieškantiems pigesnio produkto „AMD“ bus geresnis pasirinkimas.


Išvados

Kalbant apie greitąveiką „Intel“ nepralenkiamas. Kita vertus, „AMD“ siūlo keletą patrauklių produktų kalbant apie kainą – iš tiesų pasirinkimas tarp šių dviejų kompanijų dažnai slypi būtent čia. Nors niekas nepaneigs, kad kai kurie „Intel“ produktai pasižymi puikia greitaveika, tačiau „AMD“ gali būti geresnis pasirinkimas jei ieškote nebrangaus produkto.