Apklausa

Kas labiau tinka elektroninių knygų skaitymui?
 

Intel Core i5 ar Core i7
Kompiuterių komponentai
2011-05-05

„Core i5“ ir „Core i7“ yra Intel gaminamų procesorių modeliai, kurių pavadinimus galite sutikti peržiūrinėdami kompiuterio komponentų sąrašą. Paprastam pirkėjui gali kilti klausimas, kuo gi skiriasi šie du modeliai.  Taigi, kokie yra tikrieji skirtumai tarp „Core i5“ ir „Core i7“ ir kaip galime palyginti šias dvi „Intel“ produktų linijas? Pabandysime į tai atsakyti šiame straipsnyje.


„Core i5“: naujoji vidurinė klasė

 

„Intel“ neseniai pakartotinai išleido tris „Core“ procesorių modelius - „i3“, „i5“ ir „i7“. Tai buvo atlikta todėl, kad „Intel“ išleido naują architektūrą, pavadintą „Sandy Bridge“, kuri pasižymi patobulinta greitaveika palyginus su ankstesniais „Core i“ produktais.
Kol techninė įranga keičiasi, „Intel“ prekės ženklo linija išlieka tokia pati, o „Core i5“ – „Intel“ svarbiausiu vidurinės klasės procesoriumi. Jis nukreiptas į rinkos centrą ir pasižymi kaina, kuri nėra prieinama taupiems vartotojams, bet procesorius yra įperkamas ir veikia itin greitai, nors tai nėra greičiausias „Intel“ produktas.
Aukščiausios klasės „Intel“ procesorių linija yra „Core i7“. Daugumai vartotojų, ieškančių aukštos klasės produkto, galiausiai tenka lyginti „i5“ ir „i7“ produktus. „i5“ yra greitas, tačiau „i7“ žada būti greitesnis – ar jis toks yra iš tikrųjų ir jei taip, tai ar papildomas greitis pateisina kainą?

Suvienodintas lizdas ir lustų rinkinys

LGA_1155Turbūt geriausia žinia iš „Intel“ naujos „i5“ ir „i7“ procesorių linijos yra vieno lizdo (angl. socket) įdiegimas visuose „Sandy Bridge“ „Core i3/i5/i7“ procesoriuose. Šis būdas greičiausiai nebus taikomas ilgai – sklinda gandai, kad „Intel“ ruošiasi išleisti naują aukštos klasės lizdą kartu su nauju lustų rinkiniu ir naujais procesoriais iki 2011m. galo.
Vis dėlto dabar visi „Sandy Bridge“ procesoriai naudoja „LGA 1155“ lizdus. Jeigu įdomu, šis lizdas nėra suderinamas su ankstesniais „LGA 1156“ procesoriais – net nebandykite to, nes sugadinsite įrangą. Nauji lustų rinkiniai „P67“ ir „H67“ nukreipti būtent į greitaveikos ir populiariausių produktų norinčius vartotojus. „P67“ siūlo papildomo procesoriaus greičio palaikymą ir 16 papildomų PCIe magistralių  – tai svarbiausi pranašumai prieš „H67“.
Nauji labiau suvienodinti lizdų ir lustų rinkiniai iš tikrųjų leidžia sukonstruoti sistemą daug paprasčiau nei anksčiau. Šiuo metu galite įsigyti bet kurį „Sandy Bridge“ procesorių kaip ir bet kurią „H67“ ar „P67“ motininę plokštę ir tikėtis, jog viskas veiks.

„Turbo Boost“ technologija

„Intel“ pavertė „Turbo Boost“ technologiją standartiniu visų „Core i5“ ir „i7“ procesorių bruožu, nuo paties pigiausio, iki brangiausio. „Intel“ taip pat sumažino skirtumą tarp maksimalaus „Turbo Boost“ dažnio skirtinguose procesoriuose. Anksčiau kai kurie senesni „Core i7“ procesoriai turėjo mažiau veiksmingus „Turbo Boost“ bruožus nei naujesni „Core i5“.
Visi dabartiniai „Intel“ „Core i5“ ir „i7“ procesoriai siūlo no 300 iki 400 MHz dažnį. Pigiausias „i5“ siūlo 300 MHz dažnį – pavyzdžiui „Core i7 2300“ turi 2.8 GHz taktinį dažnį, o maksimalus „Turbo Boost“ greitis yra 3.1 GHz. Tuo tarpu „Intel Core i7 2600“ siūlo 3.4 GHz taktinį dažnį ir maksimalų 3.8 GHz „Turbo Boost“.
Be taktinių dažnių skirtumo, „Turbo Boost“ iš esmės yra toks pat „i5“ ir „i7“ procesoriuose.

Skirtumai „Hyper-threading“ palaikyme

Kitas svarbus greitaveikos skirtumas yra tai, kaip „Core i7“ ir „Core i5“ produktai palaiko „Hyper-threading“ technologiją. „Hyper-threading“ technologija naudojama „Intel“ imituoti daugiau branduolių nei iš tikrųjų yra procesoriuje. Nors visi „Core i7“ produktai yra keturbranduoliai, jie „Windows“ operacinėje sistemoje atrodo kaip turintys aštuonis branduolius. Tai pagerina greitąveiką naudojant programas su „Multi-threading“.
Nei vienas „Sandy Bridge Core i5“ procesorius neturi „Hyper-threading“ technologijos, o „Sandy Bridge i7“ – turi. Tai yra didžiausias skirtumas tarp „Core i5“ ir „Core i7“ procesorių, suteikiantis pranašumą „Core i7“ produktams kai kuriose „Multi-threading“ programose.

i5 ar i7 – ką tai reiškia vartotojams?

Šiuo metu „Core i5“ procesoriai sudaro didžiąją dalį „Intel Sandy Bridge“ procesorių linijos. Šių procesorių kainos svyruoja nuo 177 iki 216 dolerių su taktiniu dažniu tarp 2.8 GHz ir 3.4 GHz. „Intel“ siūlo tik du „Core i7“ produktus: „Core i7-2600“ ir „Core i7-2600K“, iš kurių abu turi 3.4 GHz taktinį dažnį. „i7-2600“ kainuoja 294 dolerius.
Kaip jau galite atspėti, mokėti 80 dolerių už 100 MHz didesnį taktinį dažnį tarp greičiausio „i5“ ir „i7“ nėra geras sprendimas. Pagrindinė priežastis mokėti papildomus pinigus yra „i7“ „Hyper-threading“ technologija, bet šis privalumas bus žymus tik tuomet, jei dažnai naudositės programomis kurios gali iš tikrųjų gauti naudos iš 8 gijų.
Daugumai vartotojų „i5“ yra geresnis pasirinkimas. „i5 – 2500“ yra puikus variantas, kadangi siūlo itin didelį taktinį dažnį – 3.3 GHz už maždaug 200 dolerių. Žinoma, jo vertė gali keistis ateityje, kadangi „Intel“ nuolat papildo savo produktų liniją naujais modeliais.