Apklausa

Kokį nešiojamą kompiuterį pasirinktumėte?
 

Operatyvioji atmintis: DDR2 ar DDR3
Kompiuterių komponentai
2011-07-15

 

Kai tiek daug prieinamų atminties įrenginių tipų, sunku pasakyti kuris yra geresnis ar kuris geriausiai derintųsi su jūsų kompiuteriu. Jeigu ruošiatės pagerinti savo kompiuterio esamą atmintį, arba tiesiog norite sužinoti skirtumą tarp šių dviejų, skaitykite toliau.

 

Nelabai sena prieš nelabai naują

ddr2_vs_ddr3„DDR2“ (Double Data Rate 2) atmintis prekyboje jau kuris laikas. Nauji kompiuteriai ir net pasirodę per apytiksliai trejus metus yra aprūpinti „DDR2“ atmintimi. Palyginus su „DDR“ atmintimi, „DDR2“ geresnė tuo, kad pasižymi didesne greitaveika sunaudodama mažiau energijos. Pagal tai, kaip „DDR“ produktai yra sukurti, nei vienas nėra suderinamas su kitu. Pavyzdžiui, jei naudojate „DDR“ atmintį, negalėsite atnaujinti naudodami „DDR2“ ar „DDR3“ atmintį. Jūs galite atnaujinti tik „DDR“ atmintį su kita „DDR“ atmintimi.

„DDR3“ iš tikrųjų daro tai, ką „DDR2“ padarė su „DDR“. „DDR3“ veikia greičiau ir suvartoja mažiau energijos dirbdama. Praėjusiais metais buvo galima stebėti pastovų „DDR3“ kainos kritimą, o šiuo metu atmintis kainuoja maždaug tiek pat kiek „DDR2“. Toliau aptarsime konkretesnę informaciją apie greitąveiką ir kainą.

Greitaveikos skirtumai

„DDR3“ sunaudoja žymiai mažiau energijos, o gali dirbti daug greičiau. Ji sunaudoja 1.5V per lustą, o tai yra 0.3V mažiau nei „DDR2“. Be to, kalbant apie jos „Data“ rodiklį, „DDR2“ (priklausomai nuo lusto) gali dirbti 400-1066 MT/s. Aukščiausias perdavimo rodiklis - 3200-8533 MB/s. Tuo tarpu „DDR3“ rodikliai: 800-2133 MT/s ir 6400-17066 MB/s. Kalbant apie I/O dažnį, „DDR2“ palaiko 200-800 MHz, o „DDR3“ - 400-1600 MHz. Iš tikrųjų „DDR3“, kai yra atnaujinama iš „DDR2“, gali padvigubinti procesoriaus galią. Faktas, kad „DDR3“ atmintis sunaudoja mažiau energijos dirbdama geriau už „DDR2“, yra įspūdingas.

Kurią pasirinkti?

Pasirinkimas priklauso nuo to, kas geriausia yra prieinama tuo metu ir kokie yra jūsų darbo kompiuteriu poreikiai. Jeigu ieškote naujo kompiuterio ir norite geriausių prieinamų jo sudėtinių dalių, „DDR3“ atitiks jūsų poreikius. Daugumoje naujų kompiuterių būna įdiegtu dviejų, trijų arba keturių branduolių procesorių, kurie dažniausiai būna su „DDR3“ atmintimi. Nors yra įmanoma, kad kai kuriuose modeliuose vis dar įdiegta ir „DDR2“ atmintis.

Stacionariuose kompiuteriuose 1GB „DDR3“ gali kainuoti daugiau nei 20 dolerių, 2GB – nuo 25 dolerių (o kartais – virš 100 dolerių). Nepamirškite, kad kai kurios „DDR3“ RAM atmintys, kainuojančios mažiau nei 50 dolerių turi prekės ženklus, tokius kaip „Kingston“. Taigi, čia paminėti nebrangūs, bevardžiai produktai. Lyginant su „DDR2“, kainos yra maždaug tokios pačios. Skirtumas toks minimalus, kad jo neverta net minėti. Nors negalime pamiršti, kad su tuo susijęs „DDR3“ kainos kritimas. Natūralu, kad stacionaraus kompiuterio RAM atmintis visada bus pigesnė už nešiojamojo kompiuterio, ir vartotojai turi visada tai turėti omenyje.

Didesnė vertė be abejonės bus „DDR3“ atminties. Turėkite omenyje, kad jei jūsų dabartinis kompiuteris palaiko „DDR2“ atmintį, jūs galite atnaujinti tik ją. Tas pats su „DDR3“ ir originalia „DDR“ atmintimi.