Apklausa

Kurie navigaciniai įrenginiai geresni?
 

LED TV ar LCD TV
Video technika
2011-07-28

Sąvoka LED TV yra truputi klaidinga, bet gamintojai ir mažmenininkai ir toliau naudoja šį terminą, nes tai atveria kelia į visuomenę. LED televizoriai, iš tikrųjų, yra LCD televizoriai, kurie naudoja LED diodus galiniam apšvietimui, vietoj tradicinio fluorescencinio CFL apšvietimo, naudojamo LCD televizoriuose. Abu dirba skystųjų kristalų (LCD) technologija, kadangi priekinė panelė susideda iš “sukimo kristalų“, kurie ir apibrėžia LCD technologiją.


LED televizoriai pasižymi dviem pagrindinėmis galinio apšvietimo formomis: kraštiniu apšvietimu ir vietiniu pritemimu. Kraštinis apšvietimas turi išdėstytus LED diodus aplink panelę ir tai leidžia naudoti itin ploną konstrukciją. Dėl pasiekimų technologijoje, LED diodai gaminami labai mažo dydžio, taigi net vietinio pritemimo galinio apšvietimo LED televizoriai gali būti labai ploni. Vietinis pritemdymas charakterizuojamas šviesos diodų grupėmis, kurios išdėstytos už panelės, šios grupės valdomos taip, kad sumažintų galinį apšvietimą tamsiose ekrano vietose, bet padidintų šviesiose vietose, taip gaunamas didesnis kontrastas ir geresnis juodumas. Tai pasiekiama per skirtingas funkcijas ir televizoriaus galimybes. Pabandžius išjungti vietinį pritemdymą, buvo pastebėta, kad išgaunamas geresnis juodumo lygis, kai ši funkcija įjungta.

VAIZDO APIBENDRINIMAS

Kontrastas/juodumo lygiai

LCD panelės sukuria tamsų toną užblokuodamos galinį apšvietimą, tai buvo problema šioje technologijoje atvaizduojant juoduma. Šviesos diodų (LED) galinio apšvietimo pritemdymas pateikia šios problemos sprendimą, galinis pašvietimas pritemdomas ten, kur ekranas turi būti tamsus. Kraštinis LED apšvietimas turės ryškesni baltumą kaip ir dauguma fluorescencinių galinio apšvietimo LCD ekranų, bet neturi galinio apšvietimo valdymo kaip vietinio pritemdymo televizoriai.
Pastaruoju metu šis palyginimas tapo neaiškus, nes kai kurie LCD televizoriai rodo labai koncentruotus juodumo lygius.

Pranašumas:
1. vietinio pritemimo LED televizoriai turi kontrasto ir juodumo lygio pranašumų;


Spalvų tikslumas

Su baltu galiniu LED apšvietimu skirtumas tarp dviejų technologijų nėra labai didelis, bet lyginant RGB spalvas ar spalvų asortimentą veikiantį galinį apšvietimą, LED televizoriai turi privalumą vaizduojant realistiškesnes spalvas.

Pranašumas:
Balto galinio apšvietimo LED ir fluorescencinių LCD televizorių spalvų tikslumas yra beveik vienodas. Spalvoto galinio apšvietimo LED televizoriai triumfuoja abiem atvejais.

Matomumo kampas

Atsakymas į šį klausimą dažnai keičiasi. Didžiausią įtaką matymo kampui turi priekinio stiklo panelės kokybė, tiek LCD tiek LED televizoriams. Kuo storesnė ir kuo kokybiškesnė ši stiklo panelė, tuo geresnis matymo kampas, bet atsiranda ryškūs atspindys. Naudojamos technologijos, kurios sumažina atspindžius, bet tai slopina vaizdo sodrumą ir matymo kampą. Pastaruoju metu kai kurie LCD televizoriai turi labai gerus matymo kampus ir vaizdo sodrumą, nors anksčiau tai nebuvo argumentas. Taip pat yra ir labai brangių su plonu kraštiniu apšvietimu LED televizorių, bet su prastu matymo kampu, rodančiu blogesnį kontrastą ir juodumo lygį jau prie 30 laipsnių nuo centro.
Vietinio pritemimo LED televizoriai paprastai geriau rodo, kai šviesa sklinda tiesiai už ekrano.

Pranašumas:
Vietinio pritemimo LED TV, LCD TV, kraštinio apšvietimo LED TV. Didelis kintamumas visuose trijuose yra dėl priekinės stiklo panelės kokybės, kuri įtakoja sodrumą, matymo kampą ir atspindžius. Ekranai, kuriuose naudojama technologija nuo atspindžių, visuomet turės mažesnį sodrumą ir mažesnį matymo kampą.

Greitų judesių vaizdo atkūrimas

Greitų judesių vaizdo atkūrimą apibudina reagavimo laikas ir atkūrimo dažnis. Tai tinka tiek LCD tiek LED televizoriams. Galinis apšvietimas tam neturi jokios įtakos. Prieš pirkdami norėsite palyginti reagavimo laiką ir atkūrimo dažnį. Nauji dažniai 120Hz, 240Hz ir 480Hz pasižymi beveik vienodomis savybėmis, tai priklauso daugiau nuo gamintojo nei nuo nurodyto dažnio lygio efektyvumo.

Pranašumas: vienodas

FUNKCIONALUMAS

Žaidimai

Šiuo atžvilgiu didžiausias skirtumas nebus paremtas naudojama technologija, tai priklauso daugiau nuo to, ar televizorius turi žaidimų režimą, kuris sumažina apdorojamų kadrų kiekį televizoriuje. Be žaidimų režimo gali atsirasti pastebimas vėlinimas, jei televizorius nesugeba palaikyti žaidimo greičio. Vienas nežymus privalumas yra tas, kad LED televizoriai turi didesnį funkcijų pasirinkimą dėl jų didesnės kainos, todėl dažniausiai juose būna žaimų režimas.

Privalumas: vienodas

Ilgaamžiškumas

Dauguma gamintojų teigia, kad jų televizorių ilgaamžiškumas yra apytiksliai 100 000 valandų. LED apšvietimo televizoriai yra dar naujiena, todėl dar nėra realios statistikos, bet paprastai LED diodai yra ilgaamžiški. Esant fluorescenciniam CFL galiniam apšvietimui, laikui bėgant atsiranda natūralūs baltos šviesos balanso pokyčiai. CFL fluorescencinis apšvietimas yra mažiau stabilus ir tai sumažina spalvų tikslumą ir televizoriaus vaizdų generavimą.

Pranašumas: LED televizoriai neturi realios statistikos.

KITI APIBENDRINIMAI

Dydis ir kaina

LED televizorių dydis svyruoja nuo 46 iki 70 colių. LCD televizorių dydis svyruoja nuo 15 iki 65 colių. Lyginant vienodo dydžio LED ir LCD televizorius, pirmojo kaina bus didesnė, dėl brangesnės LED apšvietimo sistemos. Fluorescencinis CFL galinis apšvietimas pranašesnis kainos atžvilgiu.

Pranašumas: LCD televizoriai, dėl mažesnės galinio apšvietimo sistemos kainos.

Energijos sunaudojimas

Tokio pat dydžio vietinio pritemimo LED televizoriai naudoja daugiau energijos nei tradiciniai LCD televizoriai. Energijos sąnaudų atžvilgiu šie LED televizoriai gali lygintis su plazminiais televizoriais. Kraštinio apšvietimo LED televizoriai naudoja mažiau energijos nei tokio pat dydžio LCD televizorius.

Pranašumas:
1. Kraštinio apšvietimo LED televizorius
2. LCD televizorius (fluorescencinis)
3. Vietinio pritemimo LED televizorius